"Dans Kamera İstanbul 2012"

Dans Kamera İstanbul Festivali, bu sene üçüncü kez zengin arşivini yeniden sizlerle buluşturmaktan mutluluk duymaktadır. Festivalimiz, ülkemizde yepyeni ve gelişmekte olan alternatif bir alan; dans filmi ve dans fotoğraflarının üretimi, teşviki, farkındalığı ve paylaşımına adanmıştır. 

Yine 6 kıtadan dansın ve film tekniğinin birçok farklı yaklaşımına ait örnekler İstanbul'da Avrupa ve Anadolu Yakası'nda 4 mekan çatısı altında izlenebilecektir. Karma Dans Fotoğrafları Sergisi, Belgesel Filmler, Video Dans Enstelasyonları ile Beden Enstelasyonunun yanı sıra, dans filmi ile fotoğrafına dair çalıştaylar festival programı kapsamında yer almaktadır. 

Dans Kamera İstanbul Festivali'nin temel amacı; dans, film, fotoğraf, müzik ve yaşama dair diğer ilintili sanatsal ve bilimsel formların etkileşimini sağlayarak, profesyonel ve amatör dans filmi ve fotoğrafçıları arasındaki tanışma ile paylaşım ortamını oluşturmak ve bu alandaki farkındalıkla beraber merak duygusu, üretim ve araştırmaya teşvik etmektir. 

1 - 4 Kasım 2012 IV. Dans Kamera İstanbul Festivali’nde birbirinden farklı coğrafi kültür ve çeşitli sanatsal tekniklerle yaratılan yapıtların özellikle birçok genç ve deneyimli sanatçıların ufkunu açacağına ve ruhlarını besleyeceğine gönülden inanmaktayız. Şu an için hiçbir kurum ve kuruluştan finansal destek almadan yürütülen bu genç ve dinamik festivalimizin başarıyla sürdürülebilmesi için öncelikle sizlerin desteğine ihtiyaç duydugumuzu bilmenizi isteriz. 

Dans Kamera İstanbul Festival ekibi olarak bizimle bu yolculuğu paylaşan tüm dostlarımıza ve siz izleyicilerimize en içten teşekkürlerimizi sunarız. Hepimize festival gibi renkli, ümit ve ışık dolu bir hayat dileğiyle, festivalimize hoşgeldiniz... 

Keyifli seyirler!
Sevgi ve saygılarımızla,
Onur Topal Sümer
Dans Kamera İstanbul Direktör ve Küratörü


MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ / Çağdaş Dans Anasanat Dalı ŞEBNEM SELIŞIK AKSAN SAHNESİ-Bomonti Kampüsü

1 Kasım
19:00 Açılış Kokteyli
20:00 Tutku: Meriç Sümen Belgeseli ve Türkiye'den Karma Dans Filmleri Seçkisi (Ücretsiz Gösterim)

Adres : Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No:89 Bomonti


CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

Biletler CKM Gişesinden temin edilebilir. Ögrenci: 7 TL Tam: 9 TL

2 Kasım CKM B Salonu 13:00 AVRUPA’DAN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ - I
B Salonu 15:00 DÜNYADAN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ - I
B Salonu 18:00 AMERİKA’DAN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ
3 Kasım CKM A Salonu 18:00 AVRUPA’DAN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ II
A Salonu 20:00 TÜRKİYE’DEN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ
4 Kasım CKM B Salonu 18:00 DÜNYADAN KARMA DANS FİLMLERİ SEÇKİSİ - II

CKM Gişe No: 0216 467 25 68


Festival Boyunca Gösterilecek Filmler ve Detayları

Festival boyunca gösterilecek filmlerin detaylarını buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.