RemDans PROJE TOPLULUĞU

'EKO’

...Yoğun bir arama-arınma dönemi geçirdikten sonra Tuna; paranoya, kandırma, sezgi, biriktirme, izleme, engelleme, yalnız kalma gibi dürtülere odaklandı. Aynı zamanda üretilen problemlerle belleği şaşırtma yoluna giderek, cevaplar aramaya başlayan Tuna; her an aktif olarak var olabilecekleri bir kurgu yaratmaya çalıştığını belirtiyor.

Konsept&Koreografi: Tuğçe Tuna
Dansçılar: Çiğdem Agas, Aslı Bostancı, Emre Karaca, Tuğçe Tuna, Melis Tuzcuoğlu
Müzik: Vahit Tuna 
Işık: Ayşe Ayter

RemDans PROJE TOPLULUĞU 
"Uyku süresinin son evresi olan Rem rüya görülen esas uyku evresidir. Nörolojik bakış açısına göre, Rem gerçekten de beynin temizlenmesi anlamına geliyor. Rüyaların hikayesel akışının da, Rem uykusu esnasında oluşan sinyallerin,korteks tarafından birleştirilmesiyle ortaya çıktığı düşünülüyor. Rem'in eksikliği düşünce, hafıza ve algılama bozukluklarına yol açar." 
"RemDans Proje Topluluğu" 2001 yılında dansçı, koreograf ve eğitmen Tuğçe Tuna tarafından oluşturulmaya başladı ve disiplinlerarası çağdaş dans-performans proje topluluğu olarak yoluna devam etmektedir. Farklı disiplinlerden gelen sanatçılarla çalışan topluluk, projelerinin hayata geçmesinde gereksinim duyduğu tüm yaratıcılık ve araştırma disiplinlerine, dış mekan kullanımları gibi farklı sunum şekillerine ve bu projeleri sunacak her türlü "beden, fikir, mekan" yaklaşımına açık bir topluluk olmayı tercih ediyor.

www.remdance.com
www.remdanceprojectcompany.blogspot.com