Dans Kamera İSTANBUL Uluslararası Dans Filmler Festivali gurubuna katılmak için lütfen tıklayınız.

"Dans Kamera İstanbul 2009"
II. Uluslararası Dans Film Festivali

"Bu sene 15 Ekim -15 Kasım tarihleri arasında ikincisi düzenlenen “Dans Kamera İstanbul 2009”
kapsamında 6 kıtadan ve 41 ayrı ülkeden sanatçının, 20 farklı program altında, yaklaşık 135 dans filmi gösterime giriyor.

Direktörlüğünü dansçı ve koreograf Onur Topal - Sümer'in yaptığı festivalde Pina Bausch, Sasha Waltz gibi dünyaca ünlü koreografların belgeselleri, ödüllü kısa ve uzun metrajlı yapımlar, amatör filmler ve Türkiye'den genç örnekler, programda yer alacak yapıtlardandır.

Festival programında Türkiye’den, Çıplakayaklar, RemDans-Tuğçe Tuna, Noland-Esra Yurttut, İlyas Odman, İstanbul Dans Tiyatrosu, Şebnem Yüksel, İzmit Dans Toplulugu-Eray Gitgel, Karospi Kasap, Ankara Üniversitesi Modern Dans Topluluğu ile Ankara Opera Balesi M.D.T. dansçıları sahne alacak. Dans hayatını uluslararası platformlarda sürdüren Ziya Azazi ve Amerikalı ödüllü koreograf ve akademisyen Loretta Livingston gibi toplamda 12 farklı modern dans topluluğu; bağımsız koreografların canlı dans ve multimedya performansları izleyicisi ile buluşacak. Ayrıca Osman Ürper ‘’Nefis Nefs’’, Gökhan Süsler, Josà Reina Obonaga gibi profesyonel fotoğraf sanatçıları ile beraber amatör dans fotoğrafçıları sergileri, enstelasyonlar, dans atölye çalışmaları gerçekleşecek. Bunlarla birlikte film, senaryo, fotoğraf üzerine prodüktör/ yönetmen Muzaffer Evci, senarist/ yönetmen Hakan Haksun, görüntü yönetmeni Volkan Kocatürk, fotoğraf sanatçısı akademisyen Osman Ürper’in katılacağı farklı söyleşiler Avrupa ve Anadolu yakasında İstanbul’da 6 farklı mekan çatısı altında katılımcı ve seyircilerin beğenisine sunulacaktır.

2009 Festival Programı için lütfen tıklayınız.


DANCE CAMERA 2009

The “Dance Camera Istanbul” 2nd International Dance Film Festival will be held in Istanbul, Turkey in between October 15th and November 15th 2009, focusing on video dance, dance on camera, dance photography and dance film screenings. Dance for camera is a fusion art form combining choreography and filmmaking. “Dance Camera Istanbul” annually showcases international dance films, camera re-works and experimental movement-based films by contemporary video artists and choreographers from the student to professional level. There is no restriction on the subject.

Please click for "CALL FOR SUBMISSIONS"Festival biletlerini gösteri/performans mekanları gişelerinden veya Biletix'den temin edebilirsiniz.


Film Gösterimleri:

  • İndirimli 8 TL(Ögrenci, 65 yaş ve üzeri ve geçerli kimlikleri ile ve sahne sanatları sanatçıları),
  • Tam 10 TL.

Canlı Dans Performansları:

  • İndirimli 12 TL
  • Tam 15 TL