Şebnem Yüksel, İ.D.T. (Sernaz Demirel & Tan Temel) ve İlyas Odman
Karma Dans Performansı

ARADA BİR

ne yazardın? birşey yazar mıydın? tam anlatır mıydın? her şeyi anlatır mıydın? ucunu açık mı bırakırdın? biraz saklar mıydın? çaba harcar mıydın? sağ yukarı köşeye bakar mıydın? bu yeter mi diye düşünür müydün?  tırnaklarını yer miydin? bir türlü toparlayamadım diye endişelenir miydin? içine sineceği anı iple çeker miydin? sen olsan yazdıklarından hangi iki cümleyi atardın?

konsept ve kurgu
 ŞEBNEM YÜKSEL
performans 
DEFNE ERDUR BEKDİK, ÖZLEM KAYA (keman), FLORENT MERLET (zil), ŞEBNEM YÜKSEL
sanat danışmanı 
DEFNE ERDUR BEKDİK

ÇatıDans ve Istanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Alanı'nın desteğiyleİSTANBUL DANS TİYATROSU +

İDT+; Anadolu’nun zengin tarihi ve kültür çesitliliginden beslenerek, ulusal ve uluslararasi sanat ortamina disiplinlerarasi projeler üretmek üzere kurulmustur. Toplulugun kurucu ve yaratici üyeleri Geyvan McMillen, Dilara Akay, Sernaz Demirel ve Tan Temel; ait olduklari sosyal ve kültürel ortamdan yola çikarak kendi özgün sanat dillerini arastirmaktadirlar. IDT+ 2005 yılından beri ulusal ve birçok uluslar arası festivalde yer almıştır.Topluluk,  bağımsız olarak kendi özgün dans tekniği ve koreografi yöntemleri üzerine çalışmalarına ve uluslararası sanatçılar ile birlikte disiplinlerarası projeler üretmeye devam etmektedir.

 

İSTANBUL DANS TİYATROSU +
"Çelme"
Konsept : Geyvan McMillen
Koreografi :  Tan Temel - Sernaz Demirel
Dansçılar : Tan Temel - Sernaz Demirel
Müzik : Yousif Sheronick - 5.09min.

“İki Akdenizli insanın arasındaki ilişki ve rekabet”İLYAS ODMAN

«wild sheeps on my mind / aklımdaki vahşi koyunlar»

Koreografi : İlyas Odman
Performans : İlyas Odman
Müzik : Marin Smolka
Sure : 20’

Prag’da bulunan Duncan Centre tarafından organize edilen NEW EUROPE FESTIVAL 2009 kapsamında Aralık ayında Çek Cumhuriyeti’nde sergilenecek olan “sheeps on my mind / aklımdaki vahşi koyunlar” adli solonun kısa versiyonu Dance on Camera 2009 bünyesinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde… Çagdas Çek bestecisi Marin Smolka’nin iki parçası üzerine gerçekleştirilen solo uyku hali, uyuyamama hali ve uyku ile uyanıklık arası yaşanılan “Araf” hissiyatı üzerine bir çağdaş dans üretimi